Pakruojo alaus festivalis: ekspertas iš JAV, minios žmonių ir 37 alaus rūšys

Šį savaitgalį Pakruojo dvare įvyko „Amatų, muzikos ir alaus“ festivalis. Nors ir pirmą kartą organizuotas, tačiau susilaukė didžiulio susidomėjimo. Į festivalį sugūžėjo žmonės iš visos Lietuvos, net 20 aludarių, Pakruojo krašto ir aplinkinių rajonų amatininkai, Lietuvos baikerių klubai, „Alaus brolijos“ nariai, taip pat renginys sudomino ir žinomą JAV alaus ekspertą, žurnalistą Don Russel.

Pirmoji diena: atidarymas, teatrai ir Lietuvos muzikos žvaigždės

Pirmosios bačkos atkimšimu buvo paskelbtas festivalio atidarymas, tik nuo to momento, aludariai galėjo pardavinėti alų, o susirinkę svečiai jį ragauti. Grojant maršui, skambant tarmiškam eilėraščiui apie alų, buvo pakelta vėliava. Festivalio organizatorius ir iniciatorius Pakruojo seniūnas Saulius Margis pasveikino susirinkusius ir oficialiai pradėjo šventę.

Kol buvusiose dvaro kiaulidėse buvo rodomi spektakliai, festivalio vedėjas Marijus Bagdonavičius organizavo įvairiausias rungtis kitiems šventės dalyviams.

Populiariausios Lietuvos grupės ir atlikėjai: 69 danguje, Romas Bubnelis ir Asta Bagdonavičienė, Studija bei ŽAS buvo sutikti audringais plojimais, susirinkusi minia lingavo ir dainavo kartu su jais.

Antroji diena: amatų mugė, baikerių kolona, eisena, įvairūs koncertai

Anksti ryte priešais Pakruojo dvaro pagrindinius rūmus ėmė kurtis amatininkų ir bendruomenių kiemeliai, kurie ir pradėjo antrąją (ir pagrindinę) „Amatų, muzikos ir alaus festivalio“ dieną: kruopščiai pagaminti dirbiniai, alkį žadinantys nepaprastai skaniai kvepiantys patiekalai, o mažojoje scenoje gyvai atliekama kapelos „Seni pažįstami“ liaudiška muzika.

Triukšmingai Pakruojo miesto gatvėmis pravažiavo didžiulė baikerių kolona, pražygiavo teatralizuota eisena.

Vieni iš festivalio iniciatorių alaus gamintoja „Davra“ papuoštu automobiliu atvežė prie didžiosios scenos alaus bačką, kurios atkimšimu buvo paskelbta antros dienos pradžia. Susirinkusius sveikino Pakruojo rajono merė Asta Jasiūnienė, JAV ambasadorės Lietuvoje pavaduotojas Robertas Silbersteinas ir svečias iš Filadelfijos alaus ekspertas Don Russel.

Pučiamųjų orkestrai, LRT projekto „Duokim garo“ geriausiejį visus linksmino iki vakarinės dalies, kurioje dalyvavo grupė „Rondo“, Povilas Meškėla ir Vladas Kovaliovas su grupe, Leon Somov kartu su Jazzu, kuri po ilgos pertraukos, dėl balso stygų uždegimo negalėjusi koncertuoti, sugrįžo į sceną. Alaus degustatoriai tik vakarinėje dalyje paskelbė geriausio alaus rinkimų rezultatus.

Alaus ekspertai 3 apdovanojimus skyrė – Dunduliui, publika – Davrai

Dėl geriausiųjų varžėsi 19 aludarių, kurie komisijai pateikė net 37 alaus rūšis. Komisija buvo surinkta iš Latvijos, Rusijos bei Lietuvos. Na, o pirmininku paskirtas žymus alaus ekspertas iš JAV – D.Russell. Renginyje dalyvaujančių aludarių produkcija buvo skirstoma į keturias kategorijas: šviesaus apatinio rūgimo (light lager), tamsaus apatinio rūgimo (dark lager), viršutinio rūgimo (eli) bei  specialios technologijos rūšis. Daugiausiai, net tris apdovanojimus, pelnė „Dundulio“ alaus gamintojai. Šio aludario alus pripažintas geriausiu šiose kategorijose: šviesaus apatinio rūgimo, viršutinio rūgimo bei specialios technologijos. Tamsaus apatinio rūgimo alaus kategorijoje laimėjo „Senojo“ Pasvalio gamintojai. Nors šiam gamintojui pavyko laimėti tik vienoje kategorijoje, jis teigia, jog jaučiasi puikiai ir džiaugiasi laimėjimu. Visi laimėtojai gavo diplomus, patvirtinančius titulą, bei specialius bokalus, kuriuos pagamino Šiaulių kalvis festivalio metu.

Publika daugiausia savo ovacijų skyrė Pakruojo aludario V. Daujoto „Davra“ alui. Publikos numylėtiniai buvo apdovanoti rėmėjų prizais.

Pasak alaus eksperto Don Russell, lietuviškas alus yra išskirtinis ir tikisi, jog ateityje šio alaus paragaus  vis daugiau jo tautiečių ir kitų alaus žinovų iš užsienio. Pagyrų negailėjo ir kaimiškam alui. Pasak jo, toks alus yra nacionalinis dalykas, būtent todėl jis turėtų būti tiek pat populiarus kaip ir komercinių įmonių produkcija.  Paklaustas, ar lietuviškas alus yra vertinamas Jungtinėse Amerikos valstijose, ekspertas teigė, jog amerikiečių rinka puikiai pažįsta „Kalnapilio“ bei „Švyturio“ alų. Vis dėlto jis pridūrė, jog norėtų, kad užsieniečiai su lietuvišku alumi susipažintų  atvykę į Lietuvą ir ragaudami vietinio alaus, o ne spręstų apie visą rinką tik išbandę populiariausių firmų produkcijos.

Organizatoriai mano, kad festivalis pavyko. Apsiėjęs be jokių rimtų incidentų, pritraukęs didžiulę minią žmonių iš visos Lietuvos. Jie  tikisi, jog tai taps tradicinis, išskirtinis alaus festivalis Lietuvoje, į kurį suvažiuos dar daugiau alaus gamintojų, pristatančių savo aludarystės amatą.

Griežtai draudžiama Pakruojietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Pakruojietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Pakruojietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.91.4.56.

Rašyti

Portalo Pakruojietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Pakruojis@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite